Hlaste se do konce října na činoherní divadelní přehlídku v Červeném Kostelci

Milý divadelníci,
spustili jsme přihlášky na Červený Kostelec 2022. Krajská postupová přehlídka činoherního a hudebního divadla se bude konat ve svém tradičním únorovém termínu: 17. – 20. února 2022.

Přihláška je elektronická. Najdete ji zde: https://forms.gle/PEeUwXkRmbh6RzwUA

Těšíme se na vaše nové inscenace, na setkání s vámi v přátelském prostředí krásného Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci.
Datum uzávěrky přihlášek:        30. října 2021
Ukončení výběru inscenací:       30. listopadu 2021
Přehlídka je otevřená souborům bez ohledu na jejich regionální příslušnost.

PROPOZICE PŘEHLÍDKY
Přehlídka zahrnuje účast divadelních souborů v těchto třech kategoriích:

  1. a) soubory, které uplatňují principy hereckého divadla dramatické postavy, a soubory, jejichž inscenace vycházejí z textů dramatických autorů;
  2. b) soubory využívající různých principů hereckého divadla, jejichž inscenace vycházejí z nejrůznějších zdrojů tzv. otevřené dramaturgie;
  3. c) soubory hudebního divadla.

Každý soubor se může zúčastnit se stejnou inscenací pouze jedné krajské přehlídky, která je programově postupovou pro Divadelní Piknik Volyně.

POZOR!!! Z jednání programové rady bude vyloučena inscenace, která se v roce 2022 zúčastní dvou a více krajských přehlídek s postupem na jakoukoli celostátní přehlídku. Pokud se soubor v předchozím roce účastnil např. krajské postupové přehlídky na Šrámkův Písek, může se účastnit jedné krajské přehlídky s postupem na DPV.

Odborná porota krajské soutěže má právo nominace a doporučení neomezeného počtu inscenací s uvedením pořadí pro program celostátní přehlídky. Postupové krajské přehlídky činoherního a hudebního divadla vrcholí celostátní přehlídkou amatérského činoherního a hudebního divadla, která je koncipována jako soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých, které ve své inscenační praxi reflektují zákonitosti divadla jako uměleckého druhu a jejichž adresátem je dospělé publikum.

Odborná porota krajské soutěže má rovněž právo doporučení inscenací s uvedením pořadí pro program celostátní přehlídky inscenací her pro děti a mládež Popelka Rakovník.

Odborná porota má možnost udělit další kolektivní i individuální ocenění.

Online přihlášky najdete na webových stránkách: www.impulshk.cz a www.vsvd.cz

Dáme impuls vaší tvorbě!

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.