VSVF logo.png
Domovská stránka > Foto > Sdružení VSVF > Informace o sdružení VSVF

Informace o sdružení VSVF

Je občanské sdružení sdružujícJe občansk

VSVF je občanské sdružení sdružující fotografy a přátele fotografie východočeského regionu. Je samostatnou právnickou osobou.

VSVF bylo zaregistrováno u Ministerstva vnitra 13. 12. 1995 a oficiálně odstartovalo svou činnost 3. 2. 1996 první valnou hromadou. Důvodem, vzniku Volné sdružení východočeských fotografů ve východních Čechách bylo zrušení většiny kulturních zařízení, která odborně a metodicky pomáhala všem amatérům, zájemcům o umění.
 
VSVF  - posláním je sdružovat fotografy, členy fotokroužků, klubů i jednotlivce, napomáhat jejich tvůrčímu růstu prostřednictvím kurzů, odborných seminářů, výstav, přednášek a projektů a tak podporovat fotografickou tvorbu nejen ve východočeském regionu.
 
VSVF se podílí na vydávání zpravodaje nazvaný Fotoimpuls, ve kterém informuje o své činnosti, o výstavách a dalších akcích spojených s fotografií v regionu východních Čech. Přináší informace o práci fotoklubů,  nabízí možnost inzerce.
 
VSVF pořádá soutěže a přehlídky, autorské večery, semináře a další vzdělávací akce a v této činnosti spolupracuje s jinými subjekty a organizacemi podobného zaměření v České republice i v zahraničí.
 
VSVF každoročně vyhlašuje celostátní fotografickou soutěž Premiéra, která se mezi fotografy těší velkému zájmu. Jde o soutěž premiérových fotografií, které dosud nikde nebyly vystaveny ani publikovány.
 
VSVF za svou více jak desetiletou působnost uskutečnilo několik set fotografických výstav nejen ve východočeském regionu, ale i v zahraničí (Francie, Slovinsko, Izrael, Německo, Slovensko) a naopak fotokluby z těchto zemí měly možnost vystavovat své práce ve východních Čechách.
 
VSVF je společně se Střediskem amatérské kultury Impuls spoluorganizátorem Hradecké fotografické konzervatoře – dvouleté dálkové studium pro vyspělé fotografy, které je akreditováno Ministerstvem školství a tělovýchovy.
 
VSVF – členský poplatek ročně činí 200,- Kč
 
VSVF má v současné době  170 členů.


Vytisknout stránkuPoslat odkaz na e-mail
Jsme příspěvková organizace Královéhradeckého kraje  Královéhradecký kraj logo.png  a příjemci grantů Statutárního města Hradce Králové Město Hradec Králové logo.png a MKČRMinisterstvo kultury logo.png
IMPULS Hradec Králové
centrum podpory uměleckých aktivit
Tomkova 139/22
500 03 Hradec Králové