Menu
Tel: 775 618 414 Po–Pá 8–16 hod.

Film

Filmový svět obohacujeme hlavně nezávislou tvorbou, které poskytujeme dostupné prostředky a technickou pomoc. 

Jarní období u nás slouží k prezentaci snímků začínajících tvůrců, kteří soutěží na Českém videosalonu v Červeném Kostelci. Z něho pak postupují do celostátního kola. Školní a studentské filmy soutěží v Náchodě na oblíbeném festivalu Prima sezóna. A podzim už je vyvrcholením filmové sezóny, během níž se koná mezinárodní soutěž Rychnovská 8, na kterou navazuje Cinema Open, festival nezávislých filmů v Hradci Králové. Ten se připomíná divákům po celý rok pomocí Ozvěn i v dalších městech kraje.

Podporujeme zkrátka vznik nových svobodných filmů a zajišťujeme jejich prezentaci. Jsme spoluautory nové koncepce pro neprofesionální a nezávislou oblast filmového umění. Vedeme informační a komunitní portál Unitedfilm, jehož kmotry se stali přední čeští tvůrci Jan Hřebejk a Petr Jarchovský.

Výsledkem dlouhodobé a systematické práce jsou snímky oceněné v krajské i celostátní soutěži a na zahraničních festivalech. Součástí filmové oblasti je také spolupráce se spolky východočeských filmařů a jinými organizacemi (Filmdat, Nipos-Artama Praha, VčVSFAV). Nově promítáme filmy také v regionálních kinech ve Dvoře Králové nad Labem a v Polici nad Metují. Promítání pořádáme i v Jaroměři v Bastion no. 35.

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.