FOTOGRAFIE

Pomáháme v tvorbě všem nadšencům ze světa fotografie a pořádáme pro ně nejrůznější vzdělávací akce s individuálním přístupem. Obor se neustále rozvíjí, proto se snažíme, aby měl i začínající fotograf dostatečně zvládnuté všechny technologie, které jsou pro něj klíčové. 

Věnujeme se také otázkám techniky, hodnotíme kvalitu fotografie a řešíme vše, co s ní souvisí – ostrost, myšlenku, obrazové i faktografické chyby nebo emoce. 

Jako organizace působíme i ve Sdružení fotografů a přátel fotografie východočeského regionu a každoročně pořádáme fotografickou soutěž Premiéra. Někteří absolventi naší konzervatoře pokračují dál na Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě.

Katalog Premiéra 2019 ke stažení Premiéra 2019

Hradecká fotografická konzervatoř (HFK) je postavena na základech Východočeské lidové konzervatoře z roku 1963. Fotografické vzdělání má u nás tedy dlouholetou tradici. Jedná se o intenzivní studium fotografie v rozsahu tří výukových bloků (22 měsíců je doba trvání), organizované formou dálkového řízeného samostudia. Uskutečňuje se v pravidelných víkendových setkáních 1x měsíčně, převážně v našich prostorách.
Podmínky k přihlášení

Přečtěte si článek, který o nás napsal absolvent KHK
Výzva k účasti na almanachu 2020
Pozvánka na 25. Valná hromada VSVF z. s_

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.