Nadechni se pro město a zažij ho jinak!

Celorepubliková akce Zažít město jinak se v Hradci Králové koná již po několikáté. Letošní ročník proběhne v pátek 18. 9. 2020 od 16 hodin v ulici Klicperova a Tomkova u Velkého náměstí. Centrum uměleckých aktivit, které ji každoročně pořádá, zve na dílny, divadlo, bazárek, skvělou kávu i občerstvení.

Těšit se můžete na koncert Vyhoukané Sowy u vinotéky IN VINO, The Crazy Beans před Lam Café, divadlo Prefaby v ateliéru Centra, ale i na houslový koncert se zpěvem, gypsy swing ad. Především ale na setkání, seznamování při domácím jídle, které může přinést každý návštěvník a přispět tím k sousedské atmosféře.

Akce pro kreativní a komunitní využití veřejných prostor

„Klademe si za cíl oživit danou lokalitu a poskytnout podmínky pro kreativní
a komunitní využití veřejných prostor. Lidé tak mohou získat jiný pohled na místo, kde žijí. Organizacím akce může napomoci k větší publicitě, novým kontaktům nebo k další spolupráci.“
říká ředitelka Centra Martina Erbsová.

Vyzýváme všechny sousedy a další zájemce k zapojení do realizace, a to například přípravou občerstvení, vytvořením či půjčením posezení, vlastním kulturním programem, sportovní či uměleckou aktivitou, směnným trhem apod.

Celorepublikový festival na podporu společného sdílení a využívání veřejných prostor je již 14 let jedním z pilířů činnosti pražského Auto*matu. Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility, který proběhne v týdnu od 16.-22. září 2020.

 

 

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.