Cinema Open

Festival audiovizuální tvorby a vzdělávání
Kdy: 12.-13. listopadu 2021
Kde: Bio Central, Centrum uměleckých aktivit, Hradec Králové

Cinema Open představuje dvoudenní setkávací a vzdělávací platformu pro tvůrce AV žánrů, pro pedagogy a pro instituce, organizace a spolky, které se věnují výchově a vzdělávání v AV a filmovém oboru.

Filmový kemp se zaměřuje jak na pedagogy, jejich žáky a studenty, ale i na filmové tvůrce, kteří vnímají, že tvorba je neustálý proces, během, kterého se posouváme a obohacujeme.

V roce 2020 měl proběhnout regulérní „zlomový“ 11. ročník. Od původního záměru, kdy se jednalo o soutěžní přehlídku nejdříve krátkých hraných a později tzv. nezávislých filmů, jsme se na základě zkušeností a potřeb, ale především v souladu s naším hlavním posláním, kterým je poskytování uměleckého vzdělávání, rozhodli více věnovat samotnému procesu tvorby AV díla.

Filmový festival s novým konceptem se v listopadu 2020 již konat nemohl, proto jsme nabídli divákům i filmařům alespoň online přehlídku a zúčastněním filmařům zajistili zpětnou vazbu. V roce 2021 se koná již 12. ročník.

Dáme impuls vaší tvorbě!

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.