Salon východočeské fotografie

Historie Salonu východočeské fotografie
V regionu východních Čech, stejně jako v celé ČR, mají dnes fotografové možnost prezentovat své práce na samostatných autorských či klubových výstavách nebo na výstavách pořádaných v rámci nejrůznějších fotografických soutěží a přehlídek. Reprezentativní přehlídkou, poskytující souhrnný přehled aktuální tvorby východočeských fotografů, se stal Salon východočeské fotografie.

Místo konání: Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Opakuje se víceméně po třech letech a toto trienále se stalo tradicí a vyhledávanou příležitostí prezentovat své fotografické dílo. Salon východočeské fotografie se poprvé konal v roce 2005 v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. V roce 2021 proběhne již šestý ročník.

Pořadatel
Hlavním pořadatelem 6. ročníku Salonu východočeské fotografie 2021 jsou Volné sdružení východočeských fotografů Hradec Králové, z. s. a Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit. Hlavním spolupořadatelem je Muzeum východních Čech v Hradci Králové. Na Salonu se dále podílejí i další oslovené subjekty.

Dáme impuls vaší tvorbě!

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.