STŘÍPKY Z IZRAELE

Střípky z Izraele

Izrael pro mě byl vždy zajímavou zemí plnou kontrastů. Na jedné straně se řadí mezi technologické velmoci a na straně druhé jsou tu téměř všichni obyvatelé věřící. Toleruje se zde několik náboženství, jejichž víra je natolik odlišná, že by to v jiné zemi nejspíš vedlo k náboženským nepokojům či válkám. Všude je vidět bohatství, ať už je to v relativně vyšších cenách zboží, nebo naopak v tom, že je tato pouštní země protkaná vodovody či veřejnými záchodky zdarma. A přesto nebo právě proto, že pomalu na každém rohu zahlédnete příslušníka ozbrojených složek, turista se tu cítí svobodně a bezpečně.

Fotografie, které jsem vybral, zachycují pouze pár útržků z běžného života Izraelců a nekladou si za cíl něco hodnotit a soudit.

Jan Weber
*1966 Pardubice

Jsem členem pardubického fotoklubu ALFA. Fotografuji již od mládí.  Na snímcích se snažím zachytit své pocity z fotografované situace. Abych se ve svém velkém koníčku zdokonalil, rozhodl jsem se pro studium na Hradecké fotografické konzervatoři pod vedením doc. MgA. Josefa Ptáčka  MgA. Ivo Gila.  Oba tito lektoři mi pomohli najít vlastní cestu a hlavně osobní přístup k fotografování a fotografii.

 

Pobočka knihovny města Hradce Králové, Jana Masaryka 605, Hradec Králové

4. – 28. února 2019

Otevřeno:       PO, ST, ČT  9 – 11, 12 – 18 hodin
                         ÚT, PÁ 12 – 16 hodin

11 děti na cestě ke zdi nářků
26 pouliční obchod
Impuls HK
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.