Konzultace

V Centru se dlouhodobě zabýváme neprofesionálními aktivitami. Letitou historii má obor fotografie, divadlo nebo další scénické obory. Věnujeme se ale i filmu, nově audiovizuální tvorbě, vzdělávání v oblasti art managementu a literatuře. Podpoře uměleckých aktivit slouží Centrum již 30 let.

Nabízíme odborné konzultace v oblasti produkce, organizace, PR a marketingu, tak i v kreativě. Jsme připraveni osobně,  telefonicky nebo online poskytovat rady, tipy, své know how nebo si jen promluvit.

V jakých oblastech vám můžeme poskytnout konzultace?
PR a marketing, komunikace s novináři – Marta, Kateřina
Produkce, dotace, řízení organizace – Martina
Moderace, produkce, divadlo – Kateřina, Andrejka
Audio, video, práce s technikou – Martin
Vizuální prezentace, oblast zvuku a filmové hudby – Sonja
Umělecké vzdělávaní, zajištění školení „na klíč“ dle vašich potřeb – Jarda
Režie v divadle – Jarda, Kateřina
Fundraising – Andrejka
výstavy, propozice foto soutěží, organizace foto vzdělávacích a setkávacích akcí – Jana

Máte na nás otázku nebo téma k probrání? Napište nám a domluvíme se na online schůzku:
Martina Erbsová reditelka@impulshk.cz, 775 618 414
Andrea Moličová produkce@impulshk.cz, 723 627 790
Jaroslav Souček vzdelavani@impulshk.cz, 603 800 249
Kateřina Prouzová divadlo@impulshk.cz, 605 251 596
Marta Bergmanová pr@impulshk.cz, 732 807 428
Martin Holoubek studio@impulshk.cz, 607 155 380
Sonja Večtomov film@impulshk.cz, 773 133 744
Jana Neugebauerová foto@impulshk.cz, 773 133 740

Konzultace mohou probíhat dle dohody osobně, po telefonu, přes aplikaci Skype nebo Zoom.
Medailonky konzultantů najdete níže.

Sledujte nás na i na Facebooku a Instagramu


Martina Erbsová, ředitelka centra
Je zakladatelkou a několik let působila jako ředitelka královéhradecké kulturní neziskovky kontrapunkt,z. ú., která organizuje festivaly Open Air Program a Jazz Goes to Town a další kulturní projekty. Je členkou kulturní komise Statutárního města Hradec Králové. Kdysi hrála divadlo a recitovala. Za svůj největší umělecký úspěch považuje čestné uznání z Wolkrova Prostějova v roce 2000 za přednes pásma básní Ernsta Jandla. Vystudovala Mediální a jazykovou kulturu na UHK a následně kulturní manažerství na Masarykově univerzitě. Žije v Hradci Králové, kde s partnerem vychovává dva syny.
Centrum uměleckých aktivit vede třetím rokem. Při nástupu si kladla za cíl více otevřít organizaci veřejnosti, smysluplně prezentovat širokou nabídku aktivit a etablovat ho co významnou součást kulturní infrastruktury kraje.
S Martinou můžete prokonzultovat své projektové záměry, ráda poradí s produkčním zajištěním akcí, jak na dotace, může se podělit o své zkušenosti s vedením organizace a lidí a zná skvělý recept na švédské skořicové šneky, které v lockdownu ráda peče.
Chceš se Martiny na něco optat?
Napiš ji na reditelka@impulshk.cz a domluv si konzultaci 🙂


Kateřina Fikejzová Prouzová, odborný pracovník pro scénické obory
Je herečkou, režisérkou pardubického divadla Exil, letitou moderátorkou rozhlasu a zkušenou novinářkou.
V roce 2017 začala pracovat v Centrum podpory uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové, kde se věnuje divadelním oborům a dětským tvořivým aktivitám. Pořádá krajské postupové přehlídky divadla, recitace, scénického tance, folklóru, sborového zpěvu.

S čím vám Kateřina poradí:
amatérské divadlo (dramaturgie, autorské právo, založení spolku, dotace, pr a propagace souboru, komunikace s diváky, komunikace uvnitř souboru, postupové přehlídky, organizace nastudování inscenace)
redakční činnost (jak napsat tiskovou zprávu, článek, práce s webovými stránkami)
produkce (jak si udělat svůj festival, zorganizovat akci)
moderace (jak se připravit na profesionální výkon, vedení rozhovoru)
Napište email a domluvte si on-line konzultaci: divadlo@impulshk.cz


Jaroslav Souček, koordinátor vzdělávání
O umělecké vzdělávání se u nás stará Jarda. Je vystudovaný andragog, v oblasti vzdělávání dospělých se profesně pohybuje bezmála dvacet let.  Navrhoval a implementoval systémy vzdělávání pro zaměstnance nadnárodní korporace i významné české firmy, vybudoval a vedl týmy lektorů a trenérů. Vymyslel a zorganizoval desítky seminářů, kurzů, přednášek či workshopů, sám působil a působí jako lektor soft i hard skills. Celý život se věnuje amatérskému divadlu – jako režisér a principál Divadelního spolku Kolár v Polici nad Metují. Je také členem Rady VSVD.
Pokud máte na srdci cokoliv, co se týká právě vzdělávání, rozvoje dovedností, chtěli byste zorganizovat školení na klíč pro vaše spolky, máte náměty pro umělecké vzdělávání, neváhejte ho kontaktovat viz e-mail: vzdelavani@impulshk.cz. Je tu pro vás!


Andrea Moličová, produkční, zástupná provozní Centra
Andrejka je inženýrka ekonomie, moderátorka, improvizátorka a zkušená lektorka.
Konzultace nabízí hned v několika oblastech:
Divadelní improvizace – jak uvolnit herce, dosáhnout větší autentičnosti a sounáležitosti v souboru, reakce teď a tady, dovolit si chybovat a brát chybu do hry – 11 let působím v improvizační skupině Paleťáci a 6 let jako lektorka improvizačních a komunikačních dovedností.
Produkční činnost – jak na komunikaci s účastníky akcí, hledání zkušených lektorů a péče o ně, jak sestavit program, kulturní akce, péče o produkční tým a dobrovolníky (motivace) – 2 roky působím v Centru uměleckých aktivit a 8 let v kulturní neziskovce kontrapunkt, která pořádá divadelní festival Open Air Program Hradec Králové a mezinárodní festival Jazz Goes to Town.
Fundraising – jak oslovit partnery, jak s nimi komunikovat, co jim nabídnout a jak o ně pečovat – 8 let v kulturní neziskovce kontrapunkt, která pořádá divadelní festival Open Air Program Hradec Králové a mezinárodní festival Jazz Goes to Town.
Rozpočty, umělecké smlouvy/DPP, daně zahraničních umělců – Univerzita Pardubice, Fakulta ekonomicko-správní
Moderace – jak sestavit program akce pro moderátora, co mu předat a jakého moderátora vybrat
Domluvit si s ní konzultaci můžete přes email: produkce@impulshk.cz. Těší se na vás!

 


Marta Bergmanová, PR a komunikace
Marta pochází z Babiččina údolí, vystudovala Mediální a komunikační studia v Hradci Králové, který ji natolik učaroval, že tu již zůstala. Od roku 2007 se věnuje public relations, marketingu a vzdělávání.  Zkušenosti nasbírala v komunikačních agenturách, reklamkách i rádiu. Vždy na pozici PR pracovníka, často kříženého s produkční. 10 let organizovala charitativní akci Open skies for handicapped – vyhlídkové lety pro postižené. Psala do novin a působila i jako lektorka mediálních kurzů či copywriter.  Vyzkoušela si práci v korporátu na vedoucí pozici, práci ve státním sektoru i na volné noze. Svět uměleckýh aktivit ji naprosto okouzlil a od roku 2018 podporuje spolu se svými kolegy neprofesionální fotografy, divadelníky, filmaře, ad. ve svých zájmech i snech.
Nejvíce ji baví komunikace s lidmi, vytváření kreativního obsahu a testování chování na sociálních sítích. Ve volném čase píše, čte, maluje, vaří a prochází se v lese.
Nabízí konzultace v oblasti: krizové komunikace na sítích, nastavení tonality webu a sociálních sítí, základy PR pro neprofesionály (psaní tiskových zpráv, PR článků, založené sociálních sítí ad.), nástroje komunikace a psaní pro web.
Moc ráda poznává nové lidi a proto ji potěší, když ji napíšete na pr@impulshk.cz a domluvíte se na konzultaci.

 


Martin Holoubek, technik pro studio a AV tvorbu
O naše studio a technickou produkci se stará Martin. Na brněnské JAMU studoval nejdříve jevištní technologie a později audiovizuální tvorbu a divadlo. Už při studiích pracoval jako technik v brněnském Národním divadle a věnoval se videotvorbě. Po studiích, mimo jiné, pracoval jako osvětlovač pro Českou televizi se kterou i nadále spolupracuje jako kameraman.
Pokud potřebujete nějakou radu týkající se audiovize, napište mu na studio@impulshk.cz.

 

Jana Neugebauerová, odborný pracovník pro fotografii
Od roku 1999 pracuje v Impulsu a na svém úseku pravidelně organizuje vzdělávání pro fotografy od základů fotografování, fotografování pro mírně pokročilé, přes tematicky zaměřené dlouhodobé, či krátkodobé fotografické semináře až po dvouleté studium výtvarné fotografie na Hradecké fotografické konzervatoři (HFK navázala na tradici lidových konzervatoří). Velké oblibě se těší kurzy historických technik: Kyanotypie, Slaný papír Vad Dyke, Olejotisk a Strukáž. Každoročně organizuje fotografickou soutěž Premiéra. Nedílnou součástí její práce je pořádání výstav a to nejen ve výstavních prostorách Hradce Králové, ale i např. ve Svitavách na zámku Linhartovy, v Novém zámku Kostelec nad Orlicí, v České národní bance v Praze…
Je velkou fanynkou klasické černobílé fotografie, proto také v Impulsu zřídila plně vybavenou temnou komoru.
Je členkou odborné rady pro fotografii při NIPOS Artama Praha, členkou redakční rady zpravodaje východočeských fotografů Fotoimpuls  a dvacet let spolupracuje při organizování celostátní Národní soutěže a výstavy amatérské fotografie ve Svitavách.

S čím vám poradí: uspořádání nejen fotografických (i výtvarných) výstav, s propozicemi fotografické soutěže, s organizací fotografických akcí, ať vzdělávacích, či setkávacích. Také ji můžete oslovit ohledně pronájmu fotokomory u nás v Centru v Hradci Králové.
Zaujalo vás to? Tak ji napište na foto@impulshk.cz

Dáme impuls vaší tvorbě!

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.