Sdružení VSVF

Občanské sdružení fotografů a přátel fotografie východočeského regionu, které funguje jako samostatná právnická osoba.

Bylo založeno u Ministerstva vnitra 13. 12. 1995 a oficiálně svou činnost odstartovalo 3. 2. 1996 první valnou hromadou. Vzniklo kvůli rušení většiny kulturních zařízení, která odborně i metodicky pomáhala všem amatérům fotografům.

VSVF sdružuje fotografy, členy kroužků, klubů a jednotlivce. Pomáhá jejich tvůrčímu růstu pomocí kurzů, odborných přednášek a projektů. Zároveň se podílí na vydávání zpravodaje Fotoimpuls, ve kterém informuje o své činnosti, výstavách a dalších akcích spojených s fotografií v regionu východních Čech. Přináší novinky o práci fotoklubů a nabízí možnost inzerce.

Sdružení pořádá soutěže a přehlídky, autorské večery, semináře a spolupracuje s podobnými organizacemi z ČR i zahraničí.

Každoročně vyhlašuje celostátní fotografickou soutěž Premiéra, která je oblíbená mezi fotografy.

VSVF za svou více jak desetiletou působnost uskutečnilo několik set fotografických výstav nejen ve východních Čechách, ale i v zahraničí – Francie, Slovinsko, Izrael, Německo, Slovensko. A fotokluby z těchto zemí měly možnost vystavit své práce zase u nás.

VSVF je společne s Centrem spoluorganizátorem Hradecké fotografické konzervatoře – dvouleté dálkové studium pro vyspělé fotografy, které je akreditováno Ministerstvem školství a tělovýchovy.

V současné době má VSVF 170 členů a poplatek činí 200 Kč / rok.

Dáme impuls vaší tvorbě!

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.