Menu
Tel: 775 618 414 Po–Pá 8–16 hod.

Vzdělávání

Pořádáme pravidelné kurzy s lektory, co se vyznají a otevíráme vám ateliéry, abyste s námi tvořili. A co si nenechat ujít? 

Divadelníci si nově mohou vybrat z rozsáhlé nabídky workshopů a  kurzů, které vedou přední odborníci jako Kamil Bělohlávek nebo Tereza Sochová. Fotografy zaujme naše fotografická konzervatoř a výtvarníky kurzy malby nebo Komiksová dílna. Nadšencům filmu a literatury vypisujeme různé dílny i tvůrčí psaní.

Kurzů je pro všechny zájemce spousta, stačí si vlevo vybrat oblast, která vás zajímá.

Komiksová dílna

Komiksová dílna

Kurz komiksové dílny pro všechny nadšence do obrázkových příběhů. Obdivujete kreslíře, kteří dokáží pomocí čar a barev vyprávět? Přáli jste si někdy být jako oni? Naše komiksová dílna vám pro to poskytne příležitost. Během jednosemestrálního kurzu dostanete všechny potřebné informace k tomu, abyste na jeho konci mohli v rukou hrdě držet vaše vlastní komiksové dílo.

Více
Rozvoj kulturních projektů

Rozvoj kulturních projektů

Pracujete projektově? Žádáte o granty? Chcete se zdokonalit? Přijďte na náš workshop, jehož obsahem bude detailní rozpracování konkrétního či imaginárního projektu ať už za účelem podání žádosti o grant či jeho realizace.

Více
Kurz fotografování pro mírně pokročilé

Kurz fotografování pro mírně pokročilé

V kurzu se dozvíte nové podrobnosti o fotografické technice a postupech ve fotografování. Zkušený lektor vás naučí to, co by vás jinak stálo mnoho úsilí, času a zklamání nad vašimi snímky.

Více
Čtvrteční podvečery s kresbou

Čtvrteční podvečery s kresbou

Toužíte umět kreslit a v dětství jste se to nenaučili? Začínáte kreslit a chcete se zdokonalit? Máte chuť trávit svůj volný čas tvořivým způsobem? Chcete se seznámit s partou podobně naladěných lidí?

Více
Úvod do praktické dramaturgie

Úvod do praktické dramaturgie

Představení dramaturgie jako inscenační složky divadelního díla. Seznámení se základními principy dramaturgického uvažování při tvorbě inscenace a konzultace konkrétních inscenačních záměrů.

Více
Scénografie, scénický objekt a světlo

Scénografie, scénický objekt a světlo

Základy scénografie a divadelního svícení pro amatérské divadelní nadšence. Scénografie a light-design. Scénografie, scénický objekt, světlo! Myšlenka versus materiál! Vertikalita a pohyb! Světlo jako součást scénografie!

Více
Hlasová technika a jevištní řeč

Hlasová technika a jevištní řeč

Užívat hlasu podle skutečných možností svého těla, bez pocitu vnitřního sevření či jakékoli jiné nepohody je snadnější, než se vám možná zdá. Někdy stačí jen začít o něčem trochu jinak přemýšlet, nebo zkusit začít zacházet se svým tělem jinak – vyladit se – sladit tělo, dech a mysl tak, aby nám (i lidem kolem nás) bylo...když mluvíme...zkrátka líp. Pojďme to společně zkusit.

Více
Divadelní produkce aneb produkční a propagační minimum

Divadelní produkce aneb produkční a propagační minimum

Seminář pro každého, kdo někdy přiložil ruku k dílu a možná ani neví, že je produkční. Rady, tipy, triky a třeba i trocha teorie z produkce, managementu, marketingu a PR divadelních projektů i tradičních “kamenných” domů. Praktická tvorba na projektech smyšlených i vámi přinesených.

Více
Hradecká fotografická konzervatoř

Hradecká fotografická konzervatoř

Intenzivní studium fotografie v rozsahu tří výukových bloků, organizované formou dálkového řízeného samostudia. Uskutečňuje se v pravidelných víkendových setkáních jedenkrát měsíčně.

Více

Každý měsíc je s námi akční

Říjen, 2019

01Říj9:0031(Říj 31)16:00Bezobav

11Říj(Říj 11)0:0013(Říj 13)0:00Javořická vrchovina

15Říj17:3020:00Komiksová dílna

Další akce

Dáme impuls vaší tvorbě!

 

Žijeme uměním a pečujeme o rozvoj začínajících tvůrců. Objevujte s námi kreativní svět a probuďte své kulturní smysly na akcích, které pořádáme už téměř 30 let.